Koronavirová situace

Tyto stránky jsou aktualizovány podle aktuální epidemiologické situace a opatření Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství ČR.

Aktualizováno k 17.8.2021:

Byl vydán soubor doporučení pro školy a školská zařízení pro školní rok 2021/2022, tento manuál je dostupný zde.

 

Aktualizováno k 1.8. 2021:

Byla doplněna část Podmínky pro vstup osob do některých vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích nebo jiných činnostech. Mj. byla aktualizována část o provozu škol a školských zařízení, o povinném testování ve školách a školských zařízeních, nošení roušek ve školním roce 2021/2022 podle školského zákona.

 

Jaká jsou aktuální opatření pro školy?

V základních školách je od 17.5.2021 obnovena plně prezenční výuka všech tříd bez povinné rotace. Více se rozvolňuje pravidlo, kdy není nutné doložení testu/prodělaného covidu-19/očkování: dosud platil počet 10 osob, nově není nutné dokládat při počtu až 20 osob. Pokud tedy bude velikost skupiny max. 20 osob (včetně pedagogických pracovníků a jiného dohledu), nemusí se předkládat negativní test/očkování/prodělaný covid-19. Povinnost nosit ochranu dýchacích cest zůstává s výjimkou závažných zdravotních důvodů, na které je potřeba potvrzení od lékaře (více informací zde). Dětem do 15 let (včetně) postačí jako ochrana chirurgická rouška. Důrazně se však doporučuje použití respirátoru.

Informace k provozu škol a školských zařízení od 17.8. 2021 ZDE.

Aktuální mimořádná opatření jsou zveřejněna na webu Ministerstva zdravotnictví ZDE.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochrany úst a nosu s účinností od 31.7. 2021 najdete ZDE.

Materiál pro provoz škol a školských zařízení v době prázdnin je pak ke stažení ZDE.

Metodiku Ministerstva zdravotnictví pro nařizování karantény ve školách najdete ZDE.

V tuto chvíli pravidla pro uzavření školy a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu, viz webové stránky příslušné krajské hygienické stanice. Ministerstvo zdravotnictví pravidelně aktualizuje také přehlednou mapu aktuální epidemiologické situace v okresech České republiky.